602 172 362 - infolinia - rejestracja pacjentów POZ - czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00

W związku z rosnącym ryzykiem zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 oraz z wejściem w życie schematu postępowania dla POZ wydanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego, zalecamy kontakt telefoniczny w celu ustalenia możliwości wizyty w przychodni. Zwracamy się z prośbą do pacjentów o ograniczenie osobistych wizyt w przychodniach.

NZOZ Lecznica Ursus

Od maja 2016 r. zapraszamy wszystkie pacjentki na rodzinne badanie USG 3D ciąży

Opublikowano

USG 3D rekonstruuje obraz płodu i wnętrza macicy w prezentacji trójwymiarowej. USG trójwymiarowe pozwala uzyskać piękny obraz dziecka – zrozumiały dla obserwującej badanie kobiety ciężarnej i jej partnera. Badanie USG 3D pozwala również otrzymać przekroje anatomiczne płodu niedostępne w USG 2D, co ułatwia rozpoznawanie ewentualnych wad wrodzonych u dziecka. Trójwymiarowe USG w ciąży rejestruje obraz przestrzenny całego płodu i w dowolnym momencie umożliwia powrót do badania na aparacie USG lub na komputerze zewnętrznym, by ocenić dowolny przekrój, dokonać jego pomiarów, analiz i ułatwić postawienie diagnozy.

Nagrania USG wykonywane w technice 3D na życzenie mogą być przekazane pacjentom w formacie DVD  na nośniku pamięci zewnętrznej. Tak zapisany obraz nienarodzonego dziecka stanowi dla przyszłych rodziców unikatową pamiątkę.